Music Service Mixed Scotch Doubles Pool Tournament
|
|
23rd Annual Music Service AA Division Champions Terri Lang & Brian Ruth 2nd Place Brenda Lundgren & Reggie Suess 3rd Place Laura Baker & Troy Sauers 4th Place Leanne Paulson & Travis Freyberg A Division Champions Charolette Johnson & Mat Spade 2nd Place Susan Gerry & Gary Kludt 3rd Place Julie Grace & Dave Benning 4th Place Quiana Greaves & Cecil "the Diesel" Coombs B Division Champions Nikki Barnhart & Scott Sorenson 2nd Place Roxy Bracher & Jon Sunerman 3rd Place Susan Poust & Tom Poust 4th Place JoAnna Benting & Tim Osterman 2nd Chance Champions Redd Riedel & Marty Lusk 2nd Place Jeanel Hibbison & John Buche
22nd Annual Music Service AA Division A Division B Division 2nd Chance
21st Annual Music Service AA Division A Division B Division
20th Annual Music Service AA Division A Division B Division
19th Annual Mixed Scotch Doubles Pool Tournament | |
---|---|
AA Division | |
Champions | Shantel Jennings & Dave Jennings |
2nd Place | Sheila Smith-Hahn & Sam Hahn |
3rd Place | Heidi Meyer & Randy Thompson |
4th Place | Karen Hashimoto & Larry Anderson |
5th-6th Place | Laurel Timmerman & Dan Hein |
5th-6th Place | Lynn Skogen & Jon Skogen |
A Division | |
Champions | Nomi Lussier & Shane Byrd |
2nd Place | Lynn Denoyer & Todd Zwanziger |
3rd Place | Wendy Mork & Tony Mork |
4th Place | Tif Hoeke & Dale Riedel |
5th-6th Place | Lisa Schmidt & Justin Clark |
5th-6th Place | Beth Livesay & Travis Livesay |
December 12 & 13, 2008 JJ's Billiards ~ Sioux Falls, S.D. 68 Teams | |
AA Division | |
Champions | Shantel Jennings & Dave Jennings |
2nd Place | Patty Haselhorst & Steve Smith |
3rd Place | Laura Baker & Keven Willard |
4th Place | Karen Hashimoto & Ha Tran |
A Division | |
Champions | Aimee Meyerink & Brian Berke |
2nd Place | Camille Hinrickson & Petey |
3rd Place | Michelle Sievert & Matt Liess |
4th Place | Teri Lang & Toby Lang |
B Division | |
Champions | Chrystal Sundermann & Garret Henderson |
2nd Place | Amy Kaschmitter & Mark Phillips |
3rd Place | Dana Groenewold & Darrell Groenewold |
4th Place | Rita Narragon & John DeNeui |
November 30 & December 1, 2007 JJ's Billiards - Sioux Falls, SD 74 total teams | |
AA Division | |
Champions | Shantel Jennings & Dave Jennings |
2nd Place | Jane Ormseth & Troy Sauers |
3rd Place | Angie Klinnert & Lanny Hayes |
4th Place | Heidi Meyer & Randy Thompson |
A Division | |
Champions | Celeste Davidson & Ryan Peterson |
2nd Place | Jo Westlake & Dave Hexamer |
3rd Place | Tamme Feilmeier & Wayne Aanenson |
4th Place | Jodi Tumbleson & Jay Dvorak |
B Division | |
Champions | Sarah Saxton & Larry Cummings |
2nd Place | Jesse Kremer & Travis Dressen |
3rd Place | Elizabeth Rogers & Mark Rogers |
4th Place | Terri Lang & Toby Lang |
December 8, 2006 JJ's Billiards - Sioux Falls, SD 68 total teams | |
AA Division | |
Champions | Joan Barber & Joe Trombetta |
2nd Place | Kori Oberembt & Troy Oberembt |
3rd Place | Laurel Timmerman & Dan Hein |
4th Place | Karen Hashimoto & Ha Tran |
A Division | |
Champions | Patty Haselhorst & Steve Smith |
2nd Place | Ronda Tietjen & Mike Peterson |
3rd Place | Melissa Moulton & Jack Moulton |
4th Place | Mel Kilgore & Ward Cline |
B Division | |
Champions | Jeanel Hibbison & Scott Meier |
2nd Place | Samantha Grove & Steve Dreyer |
3rd Place | Cristal Snyder & Jeff Krogman |
4th Place | Amy Kaschmitter & Randy Limke |
December 3 & 4, 2005 JJ's Billiards - Sioux Falls, SD 50 total teams | |
AA Division | |
Champions | Amber Olson & Dave Olson |
2nd Place | Karen Hashimoto & Ha Tran |
3rd Place | Sheila Smith-Hahn & Sam Hahn |
4th Place | Laura Baker & Keven Willard |
A Division | |
Champions | Jessie Baurele & Scott Deutschman |
2nd Place | Sue Gerry & Gary Kludt |
3rd Place | Sheri Jones & Randy Thompson |
4th Place | Klori Sheppard & Zeb Sheppard |
B Division | |
Champions | Wendy Woessner & Tony Mork |
2nd Place | Michelle Sievert & Jeff Dreyer |
3rd Place | Jessie Kremer & Travis Haynes |
4th Place | Chrystal Sundermann & Jon Sundermann |
December 4, 2004 JJ's Billiards - Sioux Falls, SD 59 total teams | |
A Division | |
Champions | Lena Weisbeck & Dean Gjertson |
2nd Place | Emmy Heltzel & Larry Youngmon |
3rd Place | Kelley Hayes & Lanny Hayes |
4th Place | Brenda Lundgren & Reggie Suess |
5th - 6th | Amber Olson & Kurt Olson |
5th - 6th | Shantel Jennings & Dave Jennings |
7th - 8th | Klori Sheppard & Zeb Sheppard |
7th - 8th | Jane Ormseth & Troy Sauers |
B Division | |
Champions | Sarah Baltzer & Dave Pownell |
2nd Place | Stacey Moon & Mike Driscoll |
3rd Place | Kim Alexander & Mike Riedel |
4th Place | Jenny Johnson & Dean Renville |
5th - 6th | Tiffani Hoeke & Everett Denoyer |
5th - 6th | Mona Peterson & Jim Hoobler |
7th - 8th | Mandie Bauerle & Jason Nelson |
7th - 8th | Deb Hennig & Mark Hennig |
December 6, 2003 JJ's Billiards - Sioux Falls, SD 55 total teams | |
A Division | |
Champions | Kim Trouten & Jon Skogen |
2nd Place | Amber Olson & Dave Olson |
3rd Place | Lynn Skogen & Ken Barnhart |
4th Place | Rose Snoozy & Troy Sauers |
5th - 6th | Heidi Barck & Randy Thompson |
5th - 6th | Sheila Smith & Sam Hahn |
B Division | |
Champions | Jane Yount & Rod Harms |
2nd Place | Jackie McMartin & Scott Healy |
3rd Place | Carla Bamsey & Jim Havelaar |
4th Place | Sheila Rozeboom & Cully Valnes |
5th - 6th | Jessie Bauerle & Scott Deutschman |
5th - 6th | Kristy Hein & Bill Bouvette |
December 7, 2002 JJ's Billiards - Sioux Falls, SD 48 total teams | |
A Division | |
Champions | Shantel Jennings & Dave Jennings |
2nd Place | Jeri Bouvette & Dan Hein |
3rd Place | Laura Baker & Ha Tran |
4th Place | Celeste LeRew & Kevin Peterson |
5th - 6th | Kim Trouten & Jon Skogen |
5th - 6th | Jana Shifflet & John Shifflet |
B Division | |
Champions | Christine Mulhair & Marty Lusk |
2nd Place | Jessie Bauerle & Mark O’Connor |
3rd Place | Leanne Paulson & Todd Dilley |
4th Place | Jami Decker & Dave Hartman |
5th - 6th | Sarah Boyle & Dave Pownell |
5th - 6th | Michelle Tsosie & Keven Willard |
December 1, 2001 JJ's Billiards - Sioux Falls, SD 44 total teams | |
A Division | |
Champions | Lisa Snyders & Randy Thompson |
2nd Place | Lynn Skogen & Jon Skogen |
3rd Place | Sheila Smith & Matt Cady |
4th Place | Celeste Lerew & Dan Hein |
5th - 6th | Sheila Rozeboom & Ha Tran |
5th - 6th | Shantel Jennings & Dave Jennings |
B Division | |
Champions | Becky Boadwine & Kent Huemoeller |
2nd Place | Amy Berns & Roi Valdez |
3rd Place | Deb McClintock & Andy Grayson |
4th Place | Nomi Lussier & Bill Erickson |
December 2, 2000 JJ's Billiards - Sioux Falls, SD 37 total teams | |
A Division | |
Champions | Lisa Snyders & Randy Thompson |
2nd Place | Celeste LeRew & Dan Hein |
3rd Place | Lynn Skogen & Ken Barnhart |
4th Place | Lena Weisbeck & Rod Weisbeck |
B Division | |
Champions | April Parlet & Charlie Golden |
2nd Place | Gina Johnson & Roland Vanderwerff |
3rd Place | Deb Hennig & Mark Hennig |
4th Place | Paula Kontz & Pat Beauzay |
December 4, 1999 JJ's Billiards - Sioux Falls, SD 45 total teams | |
A Division | |
Champions | Shantel Jennings & Dave Jennings |
2nd Place | Myrna Stuefen & Terry Markhardt |
3rd Place | Sheila Smith & Matt Cady |
4th Place | Laura Baker & Steve Baker |
5th - 6th | Michelle Haines & Scott Healy |
5th - 6th | Jodi Tumbleson & Mike Kenyon |
B Division | |
Champions | Kristy Hein & Gary Kludt |
2nd Place | Ronda Tietjen & Jim Kramer |
3rd Place | Christine Mulhair & Jeff Hebbrecht |
4th Place | April Parlet & Kip Schmidt |
5th - 6th | Misty Kuhnert & Travis Hartland |
5th - 6th | Jami Decker & Charlie Golden |
December 5, 1998 JJ's Billiards - Sioux Falls, SD 32 total teams | |
Champions | Shantel Jennings & Dave Jennings |
2nd Place | Myrna Stuefen & Terry Markhardt |
3rd Place | Lena Weisbeck & Rod Weisbeck |
4th Place | Dawn Campbell & Dave Allen |
5th - 6th | Lynn Skogen & Ken Barnhart |
5th - 6th | Heidi Barck & Dan Hein |
7th - 8th | Lisa Snyders & Randy Thompson |
7th - 8th | Julie Roesler & Mark O'Connor |
December 6, 1997 JJ's Billiards - Sioux Falls, SD 24 total teams | |
Champions | Kelley Hayes & Lanny Hayes |
2nd Place | Shannon Fodness & Rod Weisbeck |
3rd Place | Lori Clark & Dan McCarthy |
4th Place | Sheila Smith & Todd Murra |
5th - 6th | Heidi Barck & Bob Monlux |
5th - 6th | Twila Tran & Mike Erickson |
December 14, 1996 JJ's Billiards - Sioux Falls, SD 33 total teams | |
Champions | Lynn Skogen & Ken Barnhart |
2nd Place | Twila Tran & John Shifflet |
3rd Place | Sandy Waltz & Don Sauers |
4th Place | Tina Boelman & Mike Kenyon |
5th - 6th | Kamie Maxwell & Pruit Stulen |
5th - 6th | Lena Weisbeck & Rod Weisbeck |
7th - 8th | Laura Baker & Jon Skogen |
7th - 8th | Sheila Smith & Bob Brinkhuis |
December 9, 1995 JJ's Billiards - Sioux Falls, SD 26 total teams | |
A Division | |
Champions | Lisa Snyders & Dave Allen |
2nd Place | Deb Boyd & Troy Oberembt |
3rd Place | Shantel Jennings & Dave Jennings |
4th Place | Dawn Campbell & Jerry Simunek |
B Division | |
Champions | Amber Lounsbery & Dave Olson |
2nd Place | Candee Martin & Randy Thompson |
3rd Place | Wendy Deuel & Gasper Ratne |
1994 Eagles Club - Marshall, MN 52 total teams | |
A Division | |
Champions | Lena Weisbeck & Ha Tran |
2nd Place | Rose Castle & Terry Castle |
3rd Place | Julie Gannon & Mike Erickson |
4th Place | Jane Ormseth & Joe Burtzel |
5th - 6th | Twila Tran & Rod Weisbeck |
5th - 6th | Dawn Campbell & Dean Gjertson |
7th - 8th | Lisa Snyders & Pruit Stulen |
7th - 8th | Laura Baker & Jon Skogen |
B Division | |
Champions | Karen DeBoer & Troy DeBoer |
2nd Place | Katie Benson & James Tofting |
3rd Place | Jesse Engelhorn & Mark Koenig |
4th Place | Jan Juhnke & Denny Weedman |
5th - 6th | Pat Denelsbeck & Jim Denelsbeck |
5th - 6th | Kelly Liebl & Steve Payne |
November 13, 1993 Servicemen's Center - Tracy, MN 31 total teams | |
Champions | Jana Hanssen & Clark Budhal |
2nd Place | Lisa Snyders & Jake Kruse |
3rd Place | Teresa Johnson & Don Polzine |
4th Place | Dawn Campbell & Ha Tran |
5th - 6th | Candy Spielman & Darcy Spielman |
5th - 6th | Twila Tran & Dave Allen |
7th - 8th | Sandy Polzine & Rick Lanoue |
7th - 8th | Lena Weisbeck & Rod Weisbeck |
November 14, 1992 Legion Club - Pipestone, MN 20 some teams | |
Champions | Kim Grothe & Clete Blegen |
2nd Place | Twila Tran & Terry Markhardt |
3rd Place | Deb Boyd & Troy Oberembt |
4th Place | Gail Rogers & Ha Tran |
5th - 6th | Myrna Stuefen & Dave Hoff |
5th - 6th | Jane Ormseth & Norm Storck |
November 23, 1991 Longbranch Saloon - Worthington, MN 25 teams | |
Champions | Faye Busack & Clete Blegen |
2nd Place | Candy Kruse & Jake Kruse |
3rd Place | Julie VonHoldt & Curt Wieneke |
4th Place | Linda Castle & Tom Castle |
5th - 6th | Beanie Gruis & Bob Henderson |
5th - 6th | Shirley Claymore & Greg Derynk |